top of page

İnsan Kaynakları İngilizcesiAmaç:  

 

Son zamanlarda yurtdışına ciddi açılımlar yapan Türk şirketleri bünyelerinde çalışan yabancı sayısında da büyük artışlar kaydetmiştir. Aynı şekilde yurtdışında Türk şirketlerinde ve yabancı şirketlerde çalışan Türk personelin sayısı her geçen gün artmaktadır.  Bu durum İnsan Kaynakları’nda çalışanların en azından İngilizce’de iyi iletişim kurma zorunluluğunu ortaya koymaktadır.  

 

Burada amacımız bu ihtiyacın en iyi şekilde giderilmesi ve katılımcılarımıza kısa, kompakt, tema bazlı ve dört beceriye hitap eden program sunarak İnsan Kaynakları İngilizce’sini profesyonel ortamda daha rahat kullanmalarını sağlamaktır.

 

 

Program İçeriği:

 

➢ İşe alım süreci

 

➢ Görev tanımları 

 

➢ Mülakatlar 

 

➢ Çalışan ilişkileri

 

➢ İşçi-işveren ilişkileri

 

➢ Sözleşmeler

 

➢ Teklifler

 

➢ Red mektupları

 

➢ İnsan Kaynaklarının gelişimi 

 

➢ Performans değerlendirmeleri

 

➢ Ödüllendirme 

 

➢ İkna süreci 

 

➢ Pazarlıklar

 

 

 

 

Kimler katılmalı?  

 

İnsan Kaynakları Müdürleri, yetkilileri ve şirketlerin İnsan Kaynakları bölümünde sağlayan kişiler

 

İnsan Kaynakları İngilizcesi Profesyonel İngilizce programları ile günümüzde global pazarda İnsan Kaynakları dalında uluslararası iş dili olan İngilizce’yi en başarılı, en profesyonel ve en etkili biçimde kullanarak iç ve dış müşteri kitlelerini arttırmayı ve bu sayede şirketlerine büyük bir avantaj sağlamayı hedefleyen işadamları için geliştirilmiştir.

 

 

 

 

Program Hakkında Genel Bilgi

 

İnsan Kaynakları İngilizcesi programı insan kaynakları müdürleri, onlara bağlı olarak çalışanlar ve insan kaynağı sağlayan şirketlerde çalışan ve işlerinde İngilizce daha etkili iletişim kurarak işlerinde daha profesyonel olmak isteyen kişiler için geliştirilmiştir.  

 

Bu program İnsan Kaynakları konusunu farklı perspektiflerden ele alan ve katılımcıları beyin fırtınası, quizler, diyaloglar ve gerçek hayattan alınmış metinler ve dinleme aktiviteleriyle çok yönlü olarak konuya dahil etmek suretiyle profesyonel İnsan Kaynakları İngilizce’sini öğretir.  

 

Katılımcılar tüm program boyunca aktif olacaklar ve çoğu zaman kendilerini konuyla bağlantılı tartışmaların içinde ya da iş hayatında belki de eksik oldukları noktaların olduğunu fark ettikleri mülakat tiplerini rol canlandırma aktiviteleriyle yaparken bulacaklardır.  Program sonrasında katılımcılara model olabilecek mektup örnekleri de program dahilindedir.

 

 

bottom of page