Sektörlere Özel İngilizce

Günümüzde iş İngilizcesi iş dünyasının en çok gereksinim duyduğu eğitim alanlarından biridir.

Küreselleşen dünyamızda artık işletmeler dünya ile olan ticaretlerinde zorunlu ortak dil olan İngilizceyi kullanmak zorundadırlar.

Bilindiği gibi her sektörün kendine özel terimleri ve literatürü vardır.

Örneğin bir turizm acentesinin işinde kullandığı İngilizce kelimeler, iş yaptığı şirketler ve devlet kurumları ile bir sanayi işletmesinin kullandığı İngilizce kelimeler-terimler farklılık göstermektedir.

Bu sebepler, iş İngilizcesinde sektörlere göre farklı eğitim programlarını gerekli kılmaktadır.

Program Detayları

Sektöre özel İngilizce dersleri iş dünyasının ihtiyacı olan ve sektörlere özel kelime haznesinin ve literatürünün geliştirilmesi, güncel iş konularının işlenmesi ile öğrencilerin derste öğrendiklerini iş ortamında kullanmaları hedeflenmektedir.

Sektöre özel iş İngilizcesi derslerimiz sektörle ilgili kelime hazinesinin sürekli pratiğinin yapıldığı bir formatta sunulmaktadır.

Programın en önemli yönlerinden biri de katılımcılar iş yerlerinden kendi senaryolarını ve proje örneklerini getirerek öğrendiklerini hemen uygulamaya koyabilmeleridir.

Programın Faydaları

Sektöre özel iş İngilizcesi programı öğrencilere bulunduğu sektörde bir kariyere hazırlanmalarına imkan sağlar ve bu yönde İngilizcelerini en üst düzeyde geliştirmelerine yardımcı olur.

Bu program sektörsel konseptleri öğreterek katılımcıların sektörsel dillerini güçlendirir ve etkili çalışmak için gerekli olan iletişim becerilerini kazandırmış olur.